Jedná se o zmrazení vajíček a uchování na dobu pozdější. Zkrátka v dnešní době se ženy často ve věku fyziologicky vhodném k plození dětí věnují kariéře a když se potom kolem čtyřicítky rozhodnou, že už by si mohly miminko pořídit, tak to většinou nejde...Vajíčka se totiž s přibývajícím věkem stávají méně a méně kvalitními a tím klesá i možnost jejich oplození a vznik prosperujícího embrya.
O metodách asistované reprodukce a hormonální stimulaci už jsem naspala poměrně dost článků. Teď si říkám, že vzhledem k tomu, že ráda hledám alternativy (tedy v případech, kdy je to možné) tak je načase napsat něco o alternativních metodách, jak lze naše reprodukční orgány nakopnout. Mám totiž v poslední době pocit, že vzhledem ke kolotoči velkých financí, který se kolem asistované reprodukce točí, jsou často do umělého oplození tlačeny i páry, které to v podstatě vůbec nepotřebují. Samozřejmě jsou situace, kdy je IVF na místě a je super, že to umíme, protože jsou lidé, kteří by přirozenou cestou vlastní děťátko nepočali.
Jedním ze základních vyšetření, které se provádí při léčbě neplodnosti, je vyšetření ejakulátu. Spermiogram nám dá jasnou informaci o množství i kvalitě spermií. A až v polovině případů je problém na straně partnera. A co se s tím dá dělat? Čtěte dál :-)
Jak jsem již psala v minulém článku, jedním ze základních vyšetření páru snažícího se o miminko, je vyšetření ejakulátu - spermiogram. A to je někdy pro pány velký šok...
V současné době je sterilita často zmiňovaným problémem, který trápí mnoho párů. Příčina je v mnoha faktorech. Je to v první řadě věk a také životní styl. Ale kdy je ta správná chvíle vyhledat lékaře a jaká vyšetření je potřeba udělat? To vše se dozvíte v tomto článku...