Bariérové metody antikoncepce – to jsou ty, které jsou čistě nehormonální a mechanicky zabraňují tomu, aby se spermie dostaly do dělohy a tudy potom do vejcovodu k vajíčku.

Nejznámější variantou je ta pánská bariéra – tedy kondom. Dle mého názoru ideální pro teenagery, protože zabraňuje i přenosu pohlavních chorob. Nevýhodou je ta nutnost nasazení až při akci, což někdy může dost narušit atmosféru…

Cytologické vyšetřeni je důležitým screeningovým vyšetřením v prevenci rakoviny děložního čípku. V článku vám vysvětlím jaké výsledky cytologie můžou být a jaké jsou možnosti jejich řešení... Často jsou totiž ženy informovány o jakési anomálii ve výsledcích cytologie a nutnosti kontrolního stěru....a jsou zbytečně ve stresu, když jim vyjde třeba neškodný ASC-US :-) 

Milé ženy,

protože si opravdu nedělám iluze, že všichni naši spoluobčané jsou zodpovědní a dodržují veškerá hygienická opatření, která byla v souvislosti s koronavirem vydána, tak bych vám doporučila vyrážet na gynekologickou pohotovost opravdu jen v těch nezbytných případech a pokud je to možné se návštěvě zdravotnického zařízení vyhnout. Proto jsem se rozhodla sepsat tento krátký článek s radami, jak si pomoci v případě nejčastějších gynekologických obtíží.