Vlákna nitroděložní kuličky

  • drmama
Více
5 měsíců 11 hodin zpět #322 od drmama
Odpověděl drmama pro téma Vlákna nitroděložní kuličky
Dobrý den Lucie,
moc se omlouvám, ale z technických důvodů se ke mně Váš dotaz dostal až teď. Určitě by bylo na místě zkontrolovat polohu kuličky ultrazvukem.
Kalíšek tělísku nevadí nebojte :-)
Hezký den
Drmama
  • Lucie
  • Autor tématu
6 měsíců 2 dní zpět #285 od Lucie
Vlákna nitroděložní kuličky vytvořil uživatel Lucie
Dobrý den.

Bohužel můj gynekolog právě není k zastižení a tak se obracím na Vás s dotazem týkajícího se nitroděložní kuličky IUB Ballerine.

Před 25 dny mi můj lékař zavedl kuličku a zkrátil mi vlákna na minimální délku (tak, že jen mírně vyčnívaly z čípku). Dnes, v období první menstruace jsem si při kontrole nahmatala vlákna, která byla podstatně ,,delší" = vyčnívaly z čípku mnohem víc. Chtěla jsem se zeptat, jestli se to může stát v souvislosti s menstruací nebo je kulička ve fázi částečného vypuzení.

Může to být zapříčiněno tím, že jsem začala používat po 10 dnech menstruační kalíšek? (který by teda neměl vadit, ale přece jen tam ten podtlak je).

Chápu, že nejlepší je zajít na kontrolu, ale jelikož můj lékař zrovna neordinuje a nechci zbytečně plašit na pohotovosti, chci se jen zeptat, jestli bych to měla nějak řešit nebo počkat, jestli se pozice nějak ,, neupraví".

Děkuji za odpověď.