Balení tašky do porodnice bychom určitě neměly nechávat na poslední chvíli. Myslím si, že žádná z nás nechceme po telefonu instruovat partnera, kde má najít porodnické vložky, kde košilku a kde jelení lůj na rty… Nevím jak váš partner, ale můj manžel by přivezl krém na boty, plavky a houbičku na nádobí :-D

Takže tašku mít v pohotovosti klidně už na začátku 37. týdne. Pokud máte zvýšené riziko předčasného porodu, raději dříve.

Je potřeba si uvědomit, že taška na porodní sál je čistě pro vás. Věci pro miminko nemá smysl s sebou hned tahat. Připravte si doma druhou  tašku s věcmi pro mimčo a dobře instruujte partnera, kde je. Přiveze Vám jí až na oddělení šestinedělí. Nebo klidně nechte připravenou v autě. Do této tašky taky přidáte pár věcí pro sebe.

Co se týče věcí pro miminko, tak opravdu není potřeba mít toho s sebou hodně. Oblečení  vám v porodnici půjčí. Ano také jsem ohrnovala nos nad erárem a chtěla jsem si Míšu vystrojit do vlastních oblečků, ale když jsem měla poblinkané páté bodýčko za jeden den, tak jsem eráru přišla na chuť.  Takže je fajn mít připravený ten super obleček pro odchod z porodnice a pár kousků pro návštěvy, ale jinak si myslím, že využití půjčeného oblečení je značka ideál. V tašce pro miminko by neměl chybět ručník, olejíček, krém na zadek a plenky (jednorázové i ty látkové). Určitě přidejte i náhradní košilku pro sebe a civilní oblečení, ve kterém půjdete z porodnice (já jsem si vzala to, v čem jsem přišla). Dále bych doporučila mít sbalenou kojící podprsenku a a vložky do podprsenky.

Doma mějte připravené věci potřebné pro transport miminka z porodnice. 

Zpět k tašce k porodu. Co se nám bude hodit?

Košilka – ideálně dvě, počítejte s tím, že budete vyndávat prsa, takže košilky vhodné ke kojení, na vlastní porod doporučuji mít erární košili, kterou vám půjčí na porodním sále a až po porodu se převléknout do své čisté.  

Kosmetika – sprchový gel, pleťovou kosmetiku, tělové mléko, kartáček, zubní pasta…

Přezůvky, ponožky (u porodu je zima na nohy, tak přibalte i teplé ponožky)

Župan 

Nabíječka k telefonu

Jídlo a pití, i pro tatínka !!!! Drobné do automatu na kávu

Ručník (minimálně 2x)

Zdravotní kalhotky, porodnické vložky

Kojící podprsenka

Hřeben, Ústní sprej,  balzám na rty – ústní sprej je moc příjemný, měla jsem při porodu neustále žízeň a pocit suchosti v puse, balzám na rty také moc doporučuji

Nezapomeňte na těhotenskou průkazku, občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny, oddací list nebo prohlášení o jménu u nesezdaných párů (nemáte-li prohlášení z matriky, tak se bude miminko automaticky jmenovat po mamince).