A je to tady. Trochu jsem se nastavovala na to, že Těhotný gynekolog bude mít jen jednu sérii, ale my míníme a  život mění a tak tu máme sérii Těhotného gynekologa číslo 2.

Vím, že většinou říkám maminkám, aby zprávy o svém těhotenství pouštěli do světa až po prvním trimestru, kdy je těhotenství nejrizikovější, ale já si dovolím sama to udělat tentokrát jinak a budu s Vámi vše sdílet již teď od začátku. Veřím, že mnohým z vás to pomůže v boji s prvotrimestrálními neduhy a nejistotami. A ano, může se stát cokoliv…to si uvědomuji mnohem víc než většina z vás, ale na druhou stranu si říkám, že pokud bude něco špatně, tak to tak zkrátka mělo být a budu ráda, když i to budu moci s Vámi sdílet…No ale dost chmurných myšlenek…stačí, že mám opět žaludek na vodě.

:-D a jako zkušený těhotný gynekolog vím, že bude hůř…. 

No začneme tím, jak to vlastně začalo…

Nejprve se musím přiznat, že občas trochu flákám to zapisování menstruace do té apky v telefonu, takže čas od času ztratím přehled, kdy přesně to mělo přijít. Vy to rozhodně neflákejte a buďte pečlivé ? No  a tak jsem tak nějak věděla, že to bylo někdy kolem Vánoc…teď je začátek února a nic…no ale bolí mně břicho…podbřišek a docela dost. Jelikož jsem gynekolog, tak jsem si řekla ,,sakra to bude cysta na vaječníku´´. Rychle mezi pacientkami s plným močovým měchýřem vystrčím břicho, přiložím ultrazvukovou sondu a …. No dopr….. Ok tak cystu nemám….polévá mně horko  a pak volám manželovi….,,lásko já jsme včera asi neměla vypít tolik těch gintoniců…´´   :-D

Zatím máme 6. týden, viditelný gestační váček a žloutkový váček. Za týden mrknu zase ultrazvukem…to bychom měli vidět už i embryo se srdeční akcí….